Дома Македонски спорт Мак фудбал Цуцули е петтото засилување за Гостивар

Цуцули е петтото засилување за Гостивар

Продолжува Гостивар со градењето на тимот за вториот дел од сезоната.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓После Муарем Муарем, Енис Дервишин, Хусеин Демир и Ринор Ајдини, петтото засилување е Ајрадин Цуцули. Во редовите на Гостивар Цуцули доаѓа од тимот на Охрид Лихнидост.

Гостивар е најактивната екипа во овој трансфер рок во македонскиот фудбал. Ќе потсетиме, претходно клубот ја заврши соработката со дури десет фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Струга со победа се враќа од Кратово

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Лидерот во макед…