Дома Фудбал Англија Црногорецот кој е мета на Манчестер Јунајтед преку Инстаграм продава „Голф 8“

Црногорецот кој е мета на Манчестер Јунајтед преку Инстаграм продава „Голф 8“

Репрезентативецот на Црна Гора кој настапува за Лече, Никола Крстовиќ неодамна се најавуваше дека Манчестер Јунајтед (ТУКА) покажал интерес да го доведе сега најде во центарот на вниманието поради работа која не е поврзана со фудбалскиот терен.

Крстовиќ на својот Инстаграм профил објави дека продава автомобил „Волфксфаген Голф 8 ГТД“. Тој во објавата додал дека се обидува да го продаде „под итно“.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Засега не е познато зошто „итно“ го продава автомобилот, но веројатно не се причина парите. Цената на автомобилот е 41.000 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…