Дома Македонски спорт Мак фудбал Црвено-црните го одработија официјалниот тренинг во Сан Себастијан (Фото)

Црвено-црните го одработија официјалниот тренинг во Сан Себастијан (Фото)

0

Вардаровите фудбалери го оддржаа последниот тренинг пред утрешниот реванш дуел против Реал Сосиједад во Сан Себастијан, во рамки на групната фаза од Лига Европа.

Избраниците на Чедомир Јаневски, како што тој најави ќе се обидат да го подобрат значително очајниот впечаток од првиот меч, во кој црвено-црните загубија со огромни 0:6.

Натпреварот инаку, е закажан за утре со почеток во 21:05 часот.

Погледнете во продлжение неколку фотографии, направени од редакцијата на fkvardar.mk

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Уште една клупа останува празна: Нова оставка и покрај пласман на Мундијалот во Русија

Славољуб Муслин, како што е познато, не е единствениот кој успеа да се пласира на СП во Ру…