Дома Видео Црвениот картон беше мала казна: Хрват направи старт за во затвор 🎥

Црвениот картон беше мала казна: Хрват направи старт за во затвор 🎥

Eкипата на Бенфика не успеа да слави на гости кај Виторија Гимараеш во натпревар кој се играше во навистина тешки услови поради влажниот терен.

Лидерот на табелата повеќе нема предност пред Спортинг и двата ривали од Лисабон сега се израмнети на табелата и до крајот не чека една возбудлива трка.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Вчера Бенфика се спаси и израмни на 2:2 преку Кабрал во 90-тата минута, меѓутоа тоа го направи откако имаше играч повеќе на теренот. Последниот половина час гостите беа со играч повеќе поради стартот на Тони Боревковиќ.

Дефанзивецот остро стартуваше над Флорентино и го покоси во буквална смисла.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Спектакуларен гол од слободен удар постигнат во Хрватска 🎥

Tимот на Ријека се пласираше во полуфиналето од Купот на Хрватска откако со минимални 1:0 …