Дома Останати Кошарка Евробаскет Црвена Звезда запиша нова победа во Евролигата, Антиќ и повеќе од ефективен

Црвена Звезда запиша нова победа во Евролигата, Антиќ и повеќе од ефективен

Црвена Звезда славеше во рамки на 12. коло од Евролигата, против екипата на Валенсија со 82:86.

Црвено-белите одлично го стартуваа мечот, па ја имаа предноста по првите десет минути. Сепак тоа не значеше гарант за останатиот дел, па Валенсија успеа да стигне до пресврт и по третата четвртина имаа предност од 63:56.

Црвена Звезда со одлична серија во последниот период во кој се издвои и Перо Антиќ успеа да го донесе мечот до неизвесна завршница. На 39 секунди до крајот со поените на Рочести српскиот тим дојде до 77:78, а на крајот триумфираа со 82:86.

Антиќ одигра нешто повеќе од 25 минути на мечот, постигнувајќи 10 поени. Најефикасен во таборот на белградскиот состав беше Џејмс Фелдин со 25 постигнати поени, додека 13 поени запиша Рочести.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Последниот натпревар во кариерата на Дражен Петровиќ

На денешен ден пред 27 години светот остана без кошаркарскиот „Моцарт“, Дражен Петровиќ го…