Дома Трансфер зона Хумелс се сели во Серија А

Хумелс се сели во Серија А

Дефензивецот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс може да ја продолжи кариерата во Серија А.

Хумелс е член на Борусија Дортмунд од 2007 година, направи трансфер во Баерн во 2016 година, но после три сезони повторно се врати во клубот.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Неговиот договор со Борусија истекува следниот месец и нема најави за негово продолжување, па Хумелс ова лето ќе  замине како слободен  агент.

Таквата ситуација сакаат да ја искористат италијанските гиганти Милан  и Јувентус и да годоведат во своите редови.

Двата клуба веќе стапиле во контакт со  агентот на Германецот и наскоро спремаат понуди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Напаѓач од Брегот на Слоновата Коска ја засили Шкендија

Екипата на Шкендија денеска се пофали со ново име во своите редови. Нов член на клубот од …