Дома Топ вести Хумелс се сели во Милан

Хумелс се сели во Милан

Гарманскиот весник „Билд“ пренесува дека Матс Хумелс може кариерата да ја продолжи во италијанскиот гигант Милан.

Неговиот договор со Борусија истекува овој месец и нема најави за негово продолжување, па Хумелс ова лето ќе  замине како слободен  агент.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Таквата ситуација сакаат да ја искористи Милан кој веќе стапил во контакт со агентот на Германецот.

„Росонерите“ му понудиле едногодишен договор со опција на уште една година, а Хумелс е спремен да го прифати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…