Дома Останати Кошарка Хуман потег: Антиќ помага на настраданите во Турција!

Хуман потег: Антиќ помага на настраданите во Турција!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Перо Антиќ кој денес ја предводи македонската кошаркарска федерација се вклучи во акција за помош на настраданите во силниот земјотрес во Турција.

Во кариерата како играч, Антиќ го носеше дресот на Фенербахче, а со овој клуб успеа да стане и европски шампион. Сега, одлучи да го стави на продажба дресот од финалето во кое го победија Олимпијакос.

Сите средства по завршувањето на аукцијата ќе бидат донирани за помош во Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …