Дома Фудбал Хорхе Сампаоли пред отказ

Хорхе Сампаоли пред отказ


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Jулиен Лопетеги доби отказ во текот на есента, а сега тоа би можело да се случи и со Хорхе Сампаоли затоа што Севиља не успеа да направи некој исчекор во Ла Лига.

Поразот од Гетафе само ја влоши ситуацијата на Сампаоли. Наводно прв кандидат да го замени е Хосе Бордалас, поранешниот тренер на Валенсија, но кој најмногу се прослави со Гетафе со пласманот во Лига Европа.

Исто така се споменува Хосе Луис Медилибар, добро познато име во Ла Лига, но наводно Бордалас е прв фаворит.

Севиља е 14-та на табелата со 28 бодови и со само една победа во последните пет натпревари. Без оглед што се пласираа во четвртфиналето вд Лигата на Европа каде што ќе играат против Манчестер Јунајтед, управата нема преголема доверба во работата на Сампаоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…