Дома Фудбал Англија ХОРОР во таборот на Челзи: Антонио Конте губи двајца клучни играчи и тоа на тренинг

ХОРОР во таборот на Челзи: Антонио Конте губи двајца клучни играчи и тоа на тренинг

0

Според извештаите од Англија, Антонио Конте го чекаат нови проблеми во составување на екипата.

Имено, порано денес на тренингот на „Плавите“, кој беше организиран за играчите кои не отпатуваа со своите репрезентации, повреда доживеа Давид Луиз.

Тој по еден удар заврши на тревата, не е познато колку е сериозна повредата и колку Бразилецот би можел да отсуствува поради неа, но секако има причина за грижа.

Втората лоша вест, се случи исто така на тренингот, е дека незгода доживеал и Бакајоко.

Французинот кој стигна од Монако имаше проблеми со повредите оваа сезона, а сега се сруши на тренингот, додека работел на индовидуална програма.

Како и во случајот со Луиз, проценката на повредата се уште не е објавена во медиумите, но секако загрижувачки се ваквите информации за двајца клучни играчи на „Плавите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Англија

Проверете

И Меси има свој проблем со исхраната, на еден продукт не може да му одолее

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Лионел Меси призна дека често пати има проблем со …