Дома Фудбал Репрезентации Холандски новинар му го бараше пасошот на Модриќ, не веруваше дека има 37 години

Холандски новинар му го бараше пасошот на Модриќ, не веруваше дека има 37 години

Во септември Лука Модриќ ќе наполни 38 години, а вчера одигра уште еден одличен натпревар во кој на теренот беше 120 минути.

По натпреварот и холандските новинари беа зачудени од перформансот кој го покажа хрватскиот фудбалер, па во микс зоната еден од нив го побара неговиот пасош.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Дајте ми го вашиот пасош, сакам да проверам дали имате 37 години кога трчате 119 минути на теренот“.

На тоа Модриќ возврати.

„Нема проблем, по интервјуто ќе ви го покажам пасошот. Навивачите ми даваат љубов и почит, па тоа ми е мотив и понатаму да продолжам да играм“, одговори Модриќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…