Дома Фудбал Репрезентации Холандија ќе биде домаќинот на завршниот турнир во Лигата на Нации

Холандија ќе биде домаќинот на завршниот турнир во Лигата на Нации


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Европската куќа на фудбалот (УЕФА) соопшти дека Холандија во јуни ќе биде домаќин на завршниот турнир во Лигата на нации, каде што ќе заиграат уште и Хрватска, Италија и Шпанија.

Натпреварите во Холандија ќе се играат во Ротердам и Енсхеде, а завршниот турнир се игра од 14 до 18 јуни.

На програмата се два полуфинални натпревари, по кои ќе се игра дуел за третото место, како и големото финале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…