Дома Останати Тенис Хит снимка од 17 годишниот Надал: „Кралот на земјата“ не сакал да игра земја (ВИДЕО)

Хит снимка од 17 годишниот Надал: „Кралот на земјата“ не сакал да игра земја (ВИДЕО)

0

Неодамна Рафаел Надал го победи Доминик Тим во финалето на Ролан Гарос. Надал е познат како играч кој доминира кога во прашање се земјените терени, поради тоа сега е интересна е снимката од пред 17 години која се појави на интернет.

Надал денес има 33 години, а кога имал 17 години тој зборува дека не сака да игра на земјените терени и како омилен турнир го издвои Вимблдон.

Денес момчеот кое не сакало земја прерасна во „кралот“ на земјните терени.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Вакво нешто ретко се гледа: Босанецот Џумхур на сред меч се лизна и помина под мрежа (ВИДЕО)

Во тенискиот меч помеѓу Дамир Џумхур и Григор Димитров се случи една ретко видена ситуациј…