Дома Останати Кошарка НБА Хит: Дончиќ со фотографија од фризерски салон предизвика бурни реакции

Хит: Дончиќ со фотографија од фризерски салон предизвика бурни реакции


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Во НБА лигата привршува борбата за шампионската титула, но Лука Дончиќ од поодамна е без обврски бидејќи неговиот Далас не се пласираше во плеј-офот.

Сега словенечкиот кошаркар привлече внимание со објава на социјалните мрежи. Имено, Дончиќ објави фотографија со фризура која многу наликуваше на еден од главните актери од култната серија „Глупавиот и поглувапиот“.

Фотографијата предизвика бројни реакции бидејќи изгледаше навистина смешно.

На крајот тоа се покажа како шега откако НБА ѕвездата ја објави фотографијата со комплетниот нов изглед на неговата фризура.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

„Моли се да не сум трудна“ – порноактерка ја нападна НБА ѕвездата!

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ко…