Дома Видео Хит видео: Погледнете каде заврши овој навивач со својот автомобил

Хит видео: Погледнете каде заврши овој навивач со својот автомобил

Крузеиро го победи Ботафого со 3:2 во првото коло од бразилскиот шампионат. Иако во возбудливите 90 минути во Бело Хоризонте беа постигнати пет гола, вниманието го привлече и бизарната ситуација која се случи по последниот судиски свиреж.

Бразилскиот „Глобо“ објави фотографии и видео од автомобилот на навивач на Крузеиро, кој додека си одел дома со сопругата и синот, случајно со автомобилот од паркингот излетал на пешачките скали.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Возачот за бразилските медиуми изјавил дека го видел знакот за излез од паркингот и автоматски се свртел. Застанал кога сфати каде се наоѓа. Пожарникарите пристигнале на лице место и го извлекле автомобилот. За среќа, никој не бил повреден.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Лотито заспа на состанок за италијанскиот фудбал, па се правдаше 🎥

Првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито се најде на критики на италијанската јавност откако …