Дома Фудбал Италија Хит видео од соблекувалната на Наполи: Елмас слави со „Није мене душо убило“ (ВИДЕО)

Хит видео од соблекувалната на Наполи: Елмас слави со „Није мене душо убило“ (ВИДЕО)

Наполи вчера оствари победа (0:1) во првиот натпревар против Интер, а македонскиот фудбалер Елиф Елмас одигра 90 минути.

После натпреварот разбирливо Елмас и соиграчите беа расположени за славје. Елмас пееше, додека Мертенс играше на популарниот хит „Није мене душо убило“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ужас во Франција: Докторот на Ремс се самоуби откако дозна дека е зарезен со коронавирус

Уште една тажа вест од светот на спортот поради коронавирусот. Член на лекарскиот тим на ф…