Дома Македонски спорт Мак фудбал Хит видео од Македонска Каменица: Младите „Багери“ ги освоија симпатиите 🎥

Хит видео од Македонска Каменица: Младите „Багери“ ги освоија симпатиите 🎥

Фудбалерите Каменица Саса кои се натпреваруваат во Втората македонска лига за викендот беа поразени од Детонит Плачковица со 1:3, а од оваа средба ни пристигнува едно симпатично видео од младите „Багери“, навивачите на домаќините.

Младата гарда „Багери“ воодушевија со својата поддршка од трибините, па заслужуваат аплауз.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Инаку, Каменица Саса е последна на табелата во второлигашкото друштво со седум бода по 12 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Објавени имињата на клубовите кои добија лиценца настап во Европа

Одделнието за лиценцирање во рамки на Фудбалската федерација на Македонија информира дека …