Дома Видео Хит видео: Навивач на Аргентина стана да слави од инвалидска количка 🎥

Хит видео: Навивач на Аргентина стана да слави од инвалидска количка 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Aргентина вчера славеше победа од 2:0 против Полска и со тоа го освои првото место во групата и пласманот во осминафиналето.

По овој натпревар освен случувањата на теренот, во центарот на вниманието се најде и еден аргентински навивач. Навивач на „гаучосите“ кој беше позади голот во инвалидска количка буквално стана нозе и го славеше голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видал го вратија од загревање, па се изнервира и ги фрли копачките 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Чилеанецот Артуро Видал често имаше проблеми…