Дома Трансфер зона Лукас Хернандес сака да го напушти Баерн Минхен

Лукас Хернандес сака да го напушти Баерн Минхен


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Дефанзивецот на Баерн Минхен, Лукас Херандес има намера да го напушти клубот во летниот трансфер пазар.

27-годишниот Французин има договор со Баерн до 2024 година, а го известил раководсвото дека нема намера да ја продолжува соработката.

Најсилен интерес за него покажува ПСЖ и тоа е причиа Хернандес да ги прекине преговорите со Баерн за нов договор.

Бидејќи влегува во последната година од договорот Баерн ќе мора да го продаде ова лето, а за неговата слобода бара најмалку 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус ја најде замената за Погба

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Јувентус е во потрага…