Дома Видео Хаос на плоштад: Полицијата се судри со полските навивачи (ВИДЕО)

Хаос на плоштад: Полицијата се судри со полските навивачи (ВИДЕО)

2

Попладнево на Плоштад „Македонија“ се случил инцидент во кој морала да интервенира и полицијата.

Имено, во инцидентот учестувале полски навивачи кои се степале меѓу себе, при што имало неколку повредени.

Навивачите на Полска пристигнаа во Скопје за утрешниот натпревар во кој нашата селекција ќе ги одмери силите со Полска во рамките на квалификациите за ЕП.

Видео: Клан Македонија

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ливерпул бил спремен да го пушти, но Салах кажа НЕ на две мега понуди

Најголемата ѕвезда на Ливерпул, Мохамед Салах одбил две мега понуди за трансфер ова лето о…