Дома Останати Кошарка НБА Хаос на НБА спектаклот во Париз 🎥

Хаос на НБА спектаклот во Париз 🎥

Вистински хаос се случуваше на натпреварот помеѓу Кливленд и Бруклин Нетс (111:102) кој се играше во Париз.

Во центарот на вниманието беа Ник Клакстон и Тристан Томпсон. Некаде на почетокот на последната четвртина Клакстон успеа да забие преку Томпсон, а потоа го испровоцира ривалот кој реагираше и се создаде хаос на паркетот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …