Дома Фудбал Останато Хаос и масовна тепачка: Бразилското дерби во Копа Либертадорес заврши со осум црвени картони (ВИДЕО)

Хаос и масовна тепачка: Бразилското дерби во Копа Либертадорес заврши со осум црвени картони (ВИДЕО)

Вчера во Порто Алегре беше одигран натпреварот од 2. коло во групната фаза од Копа Либертадорес, а силите ги одмерија бразилските ривали Гремио и Интернационал.

Голови не видовме, немаше ниту премногу шанси, но вкупно беа поделени осум црвени картони. Дербито донесе многу тензија за на крајот да заврши со масовна тепачка на играчите на двете екипи.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаос на трибините, братот на Јокиќ нападна навивач🎥

Кошаркарите на Денвер синоќа на драматичен начин го совладаа Лос Анџелес Лејкерс во НБА пл…