Дома Фудбал Останато Хаос во ПСЖ: Камерите го фатија Мбапе како се жали од Нејмар🎥

Хаос во ПСЖ: Камерите го фатија Мбапе како се жали од Нејмар🎥

ПСЖ дојде до осмата победа во Лига 1 и остана единствениот непоразен тим во овој шампионат, откако на домашен терен го совлада Монпеље со 2-0.

После мечот француските медиуми објавија снимка како Мбапе се жали поради односот на Нејмар. Според приложеното може да се види дека е незадоволен од соиграчите во нападот.

Французите тврдат дека неговите критики се однесуваат на Нејмар, кој во неколку ситуации го игнорираше слободениот Мбапе. Во еден момент двајцата се судрија на теренот, трчајќи топката.

По оваа ситуација се поставува прашањето дали Маурицио Покетино ќе успее да го сочува мирот во соблекувалната која е полна со ѕвезди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тренерот на Брентфорд за поразот од Челзи: Со ваква ќе игра ќе победевме на 9 од 10 натпревари

Челзи вчера во 8. коло од Премиер лигата го победи Брентфорд на гости со 1:0 со голот на Б…