Дома Видео Хаос во НБА: Малку фалеше за масовна тепачка на натпреварот Чикаго – Јута 🎥

Хаос во НБА: Малку фалеше за масовна тепачка на натпреварот Чикаго – Јута 🎥

Чикаго и Јута се далеку од најдобрите денови во 90-тите години, но ривалството помеѓу нив очигледно се уште е присутно.

На последниот натпревар изминатата вечер одигран во Солт Лејк Сити повторно се случуваа инциденти. На девет секунди пред крајот дојде до мешаница пред клупата на Булс и во неа учествуваа кошаркари на двата тима, па дури и тренерите.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Мешаницата започна со вербалниот дуел на Џон Колинс и Тори Крег кои разманија неколку навреди, но тогаш се вклучи помошникот тренер на Чикаго Крис Флеминг. Се обидуваше прво да ја смири ситуацијата, но тогаш беше оттурната од Колинс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ го добива најголемиот договор во историјата на НБА!

Лука Дончиќ изминатата вечер беше избран во најдобрата петорка на сезоната во НБА лигата и…