Дома Фудбал Германија Хаос во Германија: Пред натпреварот Борусија – Келн уапсени 205 навивачи!

Хаос во Германија: Пред натпреварот Борусија – Келн уапсени 205 навивачи!

Голема работа за полицијата во Менхегладбах отворија навивачите на Борусија и Келн.

Имено, безбедносните сили во овој град пред денешниот натпревар помеѓу овие две екипи привеле дури 205 навивачи.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Според информациите 131 навивач се на Келн, а 74 на Борусија. Во акцијата биле приведени и тројца полицајци.

Натпреварот помеѓу Борусија и Келн се игра денес од 15:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…