Дома Фудбал Англија Хамес игра како во најдобрите денови: Првенец, асистенција и „топка со очи“! ?

Хамес игра како во најдобрите денови: Првенец, асистенција и „топка со очи“! ?

Хамес Родригез денес одигра одличен натпревар против ВБА.

Уште на почетокот на својата епизода Хамес покажа дека ќе биде одлично засилување за Евертон. Добро играше и на дебито, а денес во неговиот втор настап успеа да постигне гол и да запише асистенција.

И при постигнувањето на четвртиот гол Хамес имаше голем удел. Маестрално Колумбиецот како во најдобрите денови го пронајде Ричарлисон кој му асистираше на Калверт Луин.

Освен тоа треба да се спомене и дека изнеуди црвен картон (тука).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …