Дома Фудбал Англија Халанд е рекордер и по заработка во Премиер лигата

Халанд е рекордер и по заработка во Премиер лигата


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Ерлинг Халанд го воодушеви целиот свет со своите постигнувања од почетокот на сезоната, но неговите перформанси се и тоа како добро платени.

Според „Дејли Мејл“, напаѓачот на Манчестер Сити ја зема највисоката плата во Премиер лигата.

Кон основната плата тој добива и лесно остварливи бонуси, па така доаѓа до сума од скоро 900 илјади фунти неделна плата.

Имено, Халанд заработува колку две големи ѕвезди заедно. Неговиот соиграч Де Брујн има неделна пла од 375.000, додека Роналдо неделно заработува 480.000 фунти.

Халанд ова лето пристигна во Манчестер Сити и веќе постигна 19 гола, од кои 14 во Премиер лигата и 5 во Лигата на шампиони, со што сруши неколку рекорди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…