Дома Фудбал Германија Халанд го нападна раководството, во Дортмунд изненадени

Халанд го нападна раководството, во Дортмунд изненадени

Ѕвездата на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд изјави дека му е „незгодно“ што од клубот инсистираат тој што побрзо да донесе одлука за својата иднина.

„Во изминатите шест месеци не сакав да зборувам за иднината од почит кон клубот. Но, клубот почна да ме притиска да донесам одлука. Јас само сакам да играм фудбал, но тие ме притискаат да донесам одлука. одлука за иднината. Јас одлучувам“, рече Халанд.

После ова денес се огласи спортскиот директор на Дортмунд, Михаел Цорк, кој истакна дека се изненадени од зборовите на Халанд.

„Коментарите на Халанд не изненадија. Нема поставено краен рок и уште нема преговори за нов договор или за трансфер. Но, како и да е, ќе мораме да седнеме да разговараме во одреден момент“, изјави Цорк

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…