Дома Фудбал Хакими за Реал Мадрид: Не можеш да му кажеш збогум на својот том

Хакими за Реал Мадрид: Не можеш да му кажеш збогум на својот том

Ашраф Хакими вчера го комплетираше трансферот во Интер, кој за неговиот потпис му плати 45 милиони евра на Реал Мадрид.

Хакими денес со емотивна порака се раздели од Реал Мадрид, потенцирајќи дека тој клуб секогаш ќе остане негов дом.

„Никогаш не помислував дека ќе дојде овој момент. Ова не е збогување, бидејќи никогаш не можем да му кажеш збогум на својот дом. Можеш да се оддалечиш, но секогаш тоа ќе биде место каде што ќе наоѓаш љубов и вредности кои ти помогнале да се развиеш“, порача Хакими.

„Реал Мадрид е мојот дом. Во тој клуб не само што се создаваат спортисти, туку и луѓе. Дојдов кога имав 6 години и клубот ми помогна да станам тоа што сум денес. Му благодарам на секој еден човек во клубот, сите тренери, соиграчи, а најмногу до сите фанови“, додаде 23-годишниот Мароканец.

View this post on Instagram

Gracias @realmadrid

A post shared by Achraf Hakimi (@achrafhakimi) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…