Дома Македонски спорт Мак фудбал ФФМ потврди: Победа беше „ограбена“ против Силекс! 🎥

ФФМ потврди: Победа беше „ограбена“ против Силекс! 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Во својата судиска анализа ФФМ потврди дека Победа буквално беше ограбена за пеналот досуден за Силекс во вчерашниот натпревар.

Иако победата е убедлива (1:4), кратовци три гола постигна во последните 20 минути. Но, посебно спорен е оној со кој се најави победата. Додека резултатот беше 1:1 Силекс доби непостоечки пенал со кој зголеми на 1:2

„На натпреварот  Фк. Победа  – Фк. Силекс одигран на 05.03.2023 година, анализирана е ситуацијата од 65 минута.

“Главен судија: Александар Грујоски. Помошни судии: Куштрим Лика и Зоран Јанкулоски.

65 минута: ПОГРЕШНА ПРОЦЕНКА НА ПРВИОТ ПОМОШЕН СУДИЈА  ( Досуден удар од 11 метри)

Играч од екипата на гостите центрираше кон голот на домакините, играч од екипата на домакините пред  линијата на 16- сетникот ја удри топката со рака која му беше во неприродна положба (одвоена од тело).

Погрешна одлука на првиот помошен судија кој му сигализираше на главниот судија и даде информација дека играта со рака на играчот на домакините е на самата линија од 16- сетникот, играта со рака на играчот на домакините беше надвор од 16- сетникот и требаше да биде слободен удар“, стои во анализата на ФФМ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…