Дома Фудбал Останато Фудбалот во Катар: Дракслер даде два гола, па без објаснување го напушти теренот 🎥

Фудбалот во Катар: Дракслер даде два гола, па без објаснување го напушти теренот 🎥

Јулијан Дракслер летово го напушти Пари Сен Жермен и се пресели во Катар, а сега се најде во центарот на вниманието откако без објаснување го напушти теренот.

Дракслер на оваа средба во игра влезе на полувремето и постигна два гола во поразот на неговиот тим од 4:2, а засега нема објаснување зошто се одлучил на ваков потег.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Клубот молчи додека во јавноста се шпекулира за повреда, незадоволство, одење во тоалет…Во моментите кога Дракслер го напушти теренот Ал Ахли немаше право на замени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…