Дома Фудбал Останато Фудбалер на Звезда обвинет за лажирање документи: Не се вика Канга и нема 30 години! 🎥

Фудбалер на Звезда обвинет за лажирање документи: Не се вика Канга и нема 30 години! 🎥

Фудбалерот на Црвена Звезда, Гелор Канга се најде во фокусот на фудбалска Африка откако е обвинет за фалсикување на неговиот идентитет.

Обвинувањата за Канга доаѓаат од ДР Конго каде што тој е роден и тие гласат: „Гелор Канга се вика Кијаку-Кијаку Кианга и нема 30, туку 35 години!“.

Информациите се објавени со цел да се исфрли Габон од Африканскиот Куп на Нации. Во случај Габон да биде исфрлен тогаш селекцијата на ДР Конго ќе дојде на тоа место.

Не се само обвинувањата во ДР Конго имаат докази и тие се доставени до надлежните органи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…