Дома Фудбал Италија Фудбалерот на Рома кој колабираше на терен не доживеал срцев удар

Фудбалерот на Рома кој колабираше на терен не доживеал срцев удар

Натпреварот помеѓу Удинзе и Рома во италијанското првенство беше прекинат во завршница откако фудбалерот Еван Ндика колабираше на теренот во 72. минута.

Ндика по укажаната медицинска помош беше пренесен во болница. Веднаш по пристигнувањето во болница било констатирано дека е надвор од животна опасност.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Првичните информации беа дека Ндика добил срцев удар, но сите тестови во болницата отфрлиле такво нешто. Но, сите детали официјално би требало да бидат познати во текот на денешниот ден.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…