Дома Фудбал Англија Фудбалер на Брајтон: Јас сум најдобриот играч за врска во Премиер лигата

Фудбалер на Брајтон: Јас сум најдобриот играч за врска во Премиер лигата

Фудбалерот на Брајтон кој има 25 години, Ив Бисум, се смета себе за најдобар играч за врска во Премиер лигата.

Доаѓа од Мали, а во претходните 42 натпревари за својот тим пропушти само две.

„Не сакам да бидам арогантен, но самиот себе се сметам за најдобар играч за врска. Не можам да кажам друго име, иако постојат повеќе добри играќи. За мене јас сум најдобар и тоа ми дава самодоверба и енергија да работам“, изјави Бисум.

Минатата сабота кога неговиот тим славеше против Бретнфорд тој го забележа неговиот 100. меч за Брајтон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…