Дома Трансфер зона Фудбалерот кој беше желба на Барса и Реал потпиша нов договор

Фудбалерот кој беше желба на Барса и Реал потпиша нов договор

Фудбалерот на Атлетик Билбао, Нико Вилијамс потпиша нов договор со баскискиот клуб и така стави кра на гласините за негов евентуален трансфер идното лето.

Интерес за Вилијамс покажуваа Реал Мадрид и Барселона, меѓутоа сега е јасно дека тој ќе остане во Билбао. Неговиот договор истекуваше во 2024 година, а сега ќе има важност до 2027 година.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


21-годишниот крилен играч со своите одлични настапи за Атлетик Билбао стана неизоставен дел од „Црвената Фурија“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Проблем за Алегри: Јувентус без двајца важни фудбалери во дербито со Наполи

Викендов екипата на Јувентус славеше против Фросиноне, меѓутоа „старата дама“ се соочи и с…