Дома Македонски спорт Фудбалерките вечерва ќе истрчаат на „Сент Мери“ на мегдан со силната Англија

Фудбалерките вечерва ќе истрчаат на „Сент Мери“ на мегдан со силната Англија

Вечерва женската фудбалска репрезентација на Македонија вечерва во Саутемптон ќе се сретне со големиот фаворит Англија во квалификациите за Светското првенство.

Натпреварот помеѓу Англија и Македонија се игра вечерва на стадионот „Сент Мери“, па секако дека тоа ќе биде големо искуство за фудбалерките.

Реално тешко е да се бараат бодови против една селекција како Англија, меѓутоа девојките секако имаат мотив и желба да ја престават Македонија во што подобро светло. Како и што најави Наташа Андонова, шансата за бодови треба да ја бараме против Австрија во следното коло, репрезентација која не е на рамниште со топ квалитетот на Англија.

 “Не очекуваат два натпревари против силни репрезенетации. Селекцијата на Англија е апсолутен фаворит во групата, ќе биде многу тешко да се игра против нив. Австрија не е на рамниште со квалитетот како Англија и сметам дека шансата за освојување на бодови треба да ја бараме на тој меч“, изјави Андонова.

Мечот започнува во 20:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал Мадрид без Асенсио во следните три недели

Лоши вести пристигнуваат за тимот на Реал Мадрид. Имено, Марко Асенсио поради повреда на м…