Дома Видео Фудбалерите на Рома му приредија роденденско изненадување на Мурињо 🎥

Фудбалерите на Рома му приредија роденденско изненадување на Мурињо 🎥

Жозе Мурињо денес полни 59 години, а фудбалерите и стручниот шаб на Рома му приредија изненадување.

Мурињо беше пречекан со аплауз во соблекувалната на Рома, Португалецот првото парче од тората му го даде на капитенот Пелегрини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…