Дома Фудбал Останато Француски фудбалер го продаде златниот медал од Мундијалот

Француски фудбалер го продаде златниот медал од Мундијалот

Неименуван француски фудбалер решил да го продаде златниот медал од Светското првенство во Русија во 2018 година.

Тој од продажбата заработил 71.875 долари, а организатор била аукциска куќа од Лос Анџелес. Поради пандемијата на коронавирусот, лицитацијата биле направена преку интернет, а пристигнале повеќе од 100 понуди, додека најголемата била од Англија.

Покрај медалот на францускиот фудбалер, на аукција биле уште две. Една од Светското првенство во САД од 1994 година, а другата од Мундијалот во 2002 година.

Златото од Америка било продадено за 48.000, а медалот од Јапонија и Кореја за 50.000 долари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…