Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Француски навивачи место во Будимепшта завршиле во Букурешт

Француски навивачи место во Будимепшта завршиле во Букурешт

Како што објавија медиумите неколку француски навивачи го пропуштиле натпреварот Франција – Унгарија затоа што место да се упатат во Будимпешта тие завршиле во Букурешт.

Навивачите биле вработени во ИТ компанијата, а откако слетале во Букурешт мислејќи дека се во Будимпешта почнале да го бараат стадаионот. Во барањето на стадионот им „помогнале“ Украинци кои баш не разбрале дека не се навистинското место.

Кога сфатиле следувал вистински шок затоа што биле одалечини цели 500 километри од местото каде што требало да бидат.

Се јавиле во агенцијата, но од таму добиле одговор дека добиле карти за онаму каде што побарале, а тоа што тие го барале Букурешт место Будимешта не било нивна грешка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Јавноста „фаќа“ сеир по дебито на синот на Бекам: Две нафрлувања? Каков страшен настап!

Синот на Дејвид Бекам, Ромео изминатиот викенд дебитираше во професионалниот фудбал. Дебит…