Дома Трансфер зона Французите открија зошто Рамос ја одбил понудата од ПСЖ

Французите открија зошто Рамос ја одбил понудата од ПСЖ


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Вчера беше потврдено дека Серхио Рамос нема да го продолжи договорот со Пари Сен Жермен и по две сезони си заминува.

Договорот на Рамос истекува на 30-ти јуни и тогаш ќе го напушти клубот како слободен агент, натпреварот против Клермонт за него е последен. Француските медиуми по вчерашната објава на Рамос се занимаваа со иднината на дефанзивецот, а открија и зошто одбил да потпише нов договор.

Според информациите понудата на ПСЖ за н договор била со значително пониска годишна плата од сегашната, но освен тоа бил известен дека најверојатно нема да биде стартер.

Засега според информациите нова дестинација на Рамос ќе биде Саудиска Арабија од каде што има понуда од Ал Хилал за двегодишен договор вреден наводно 100 милиони евра (ТУКА).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…