Дома Фудбал Останато Французите огорчени: Дали сме ние идиоти?

Французите огорчени: Дали сме ние идиоти?

Французите побрзаа и станаа првата од Топ 5 европските лиги кои ја прекинаа сезоната. Лига 1 се прекина поради пандемијата, а за шампион беше прогласен ПСЖ.

После само две недели министерството за спорт на Франција соопшти дека клубовите сепак ќе можат да се вратат на тренинзи на 2-ри јуни и дека спортот може да продолжи сердината на јуни.

Лига 1 е прекината и завршена, а клубовите вкупно направија загуби околу 300 милиони евра. Сега е јасно дека челниците направија грешка, а еминентниот весник „Екип“ денес излезе со интересна насловна страна.

Весникот излезе со насловна страна „Како идиоти?“, алудирајќи на тоа дека сите најсилни лиги во Европа ќе ја продолжат сезоната.

Бундеслигата веќе е во тек, Примера продолжува на 8 ми јуни, а Серија А и Премиер лигата една недела подоцна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан не му дал четири гола на Јувентус 31 година

Милан синоќа потсети на најдобрите свои денови и оствари сензационална победа над Јувентус…