Дома Фудбал Репрезентации Франција е подобра без Бензема?

Франција е подобра без Бензема?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Француската репрезентација не може да смета на Карим Бензема на Мундијалот во Катар, но и покрај тоа имаше убедлив старт на Светското првенство, а „Л’Екип“ пишува дека во моментов владее одлична атмосфера во соблекувалната на селекцијата.

Бензема си заминал без да се поздрави со неговите колеги, а наводно сега атмосферата во соблекувалната била подобра затоа што Килијан Мбапе функционирал подобро со Оливие Жиру, отколку со напаѓачот на Реал Мадрид.

Медиумот пишува дека ниту Дидие Дешам не жали премногу за Бензема, а тоа може да се забележи и на теренот

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…