Дома Фудбал Англија Фофана си ја уништува кариерата во Челзи

Фофана си ја уништува кариерата во Челзи


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Легендата на францускиот фудбал, Франк Лебеф го критикуваше Весли Фофана дека си ја уништува кариерата во Челзи.

Минатото лето младиот Французин инсистираше да се пресели во Челзи и направи скап трансфер од 70 милиони фунти, но има сезона за заборав.

Фофана синоќа одигра катастрофално против Манчестер Јунајтед и доби многу критики.

„Уште сакам да верувам дека не грешам и дека ќе ја поправи својата кариера, бидејќи има квалитет кој е потребен да биде еден од најдобрите централни дефанзивци на светот. Но, сега е во голем клуб и мора да порасне многу бргу и да не го оштетува својот тим. Неговата реакција за пеналот беше наивна и покажува дека е незрел и дека мора да порасне. Вака во Челзи си ја уништува својата кариера“, изјави Лебеф.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Спалети потврди: Заминувам бидејќи сум уморен

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ После претсдателот Де Лаурентис, сега и самиот Лучи…