Дома Останати Тенис ФОТО: Ѓоковиќ му посака брзо опоравување на Надал

ФОТО: Ѓоковиќ му посака брзо опоравување на Надал

0
djokovic

Новак Ѓоковиќ повторно е број еден тенисер во светот, но и покрај тоа тој има одличен однос со неговите најголеми ривали.

Рафаел Надал вчера излезе од болница после операцијата на десниот зглоб, а Србинот преку социјалните мрежи му посака брзо опоравување.

„Ти испраќам желби и надеж за брзо опоравување после операцијата пријателе“, напиша Ѓоковиќ на својот Твитер профил.

djokovic


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Новак Ѓоковиќ е ИТФ светски шампион, го помина Федерер и се изедначи со Сампрас!

Новак Ѓоковиќ шести пат во кариерата ја доби наградата „ИТФ светски шампион“ во машка кате…