Дома Фудбал Англија Фото: „Црвените“ од Енфилд станаа портокалови

Фото: „Црвените“ од Енфилд станаа портокалови

0

Ливерпул денес официјално ја претстави третата гарнитира дресови за сезоната 2017/18, а интересно е што дресот е комплетно портокалов.

Дресовите ги направи спортската компанија „New Balance“, а во истата боја ќе бидат и долниот дел како и чорапите.

На горниот и долниот дел од компетот има и специјален натпис по повод 125 годишнината од клубот.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Англија

Проверете

Ова е најдобриот голман на светот: Во овој момент Каталонците поседуваат „незаменливо чудо“

Марк Андре тер Штеген е најдобриот голман на светот. Така барем тврди дефанзивецот на Барс…