Дома Останати Кошарка Фото: Панатинаикос ја напушта Евролигата!

Фото: Панатинаикос ја напушта Евролигата!

panatinaikos

Се уште нема официјално известување од клубот, но според однесувањето на Димитрис Јанакопулос извесно е дека тоа ќе се случи.

Евролига без Панатинаикос? Да, можно е веќе од наредната сезона.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Димитрис Јанакопулос, иначе претседател на Панатинаикос е казнет оваа сезона од страна на Евролигата со забарана за присуство на натпреварите во ова натпреварување, но забраната ја прекрши веќе на првиот натпревар против Олимпијакос.

Јанакопулос на навредлив начин ги коментираше навивачите на Фенербахче, следуваше казна после што размислуваше за референдум на кој би било одлучено дали ПАО и понатаму ќе игра во Евролигата.

До референдум не дојде, но Јанакопулос и управата на Панатинаикос денес имаа состанок со челниците на Евролигата и не постигнале договор.

„Панатинаикос се враќа таму каде што кошарката секогаш секогаш требаше да биде…Крај“, гласеше текстот под сликата со логото на ФИБА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Стигна потврда: Мек Грегор после три години се враќа октагонот

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор ќе се врати во октагонот по три годишна пауза, потврди о…