Дома Македонски спорт Мак ракомет Фото: Карачиќ испрати последен поздрав до Вардар

Фото: Карачиќ испрати последен поздрав до Вардар

0

Хрватскиот репрезентативец Игор Карачиќ по седум сезони си замина од Вардар и кариерата ќе ја продолжи во Кјелце.

Карачиќ со Вардар освои две титули во Лигата на шампиони и стекна легендарен статус меѓу навивачите на „црвено – црните“.

Откако беше претставен како ново засилување на Кјелце повторно се врати во Скопје, а денес преку социјалните мрежи се прости од Вардар и Македонија.

„Големо благодарам на клубот, играчите, а најмногу на навивачите кои беа покрај мене во оваа прекрасна приказна во Вардар! Засекогаш во моето срце“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Во Шкендија претпазливи пред реваншот: Не смееме да се опуштиме!

Екипата на Шкендија утре во Скопје го игра реванш дуелот од првото квалификациско коло за …