Дома Фудбал Италија Фото: Дали ова е гостинскиот дрес на Јувентус за следната сезона?

Фото: Дали ова е гостинскиот дрес на Јувентус за следната сезона?

0
juventus

На познатата фудбалска страница „Footyheadlines.com“ се појави делумно изгледот на гостинскиот дрес на Јувентус за следната сезона.

Бојата која е избрана за дресот е „бело-кафена“ која веројатно ќе биде во комбинација со класичниот бренд на „бјанконерите“.

 


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Meдиумите го „преселија“ кога Зидан се врати, а тој сега открива каква порака добил од францускиот тренер

Откако Зидан се врати во Реал медиумите во Мадрид ги истакнаа Герет Бејл и Дани Себаљос ка…