Дома Фудбал Италија ФОТО: Бонучи со еден потег ги налути навивачите на Јуве

ФОТО: Бонучи со еден потег ги налути навивачите на Јуве

0

Леонардо Бонучи со еден потег многу ги разлути навивачите на Јувентус, па сигурно ќе му спремат „пеколен“ пречек кога во март ќе гостува на „Јувентус Стадионот“.

Бонучи беше идол на навивачите на „старата дама“, а минатото лето ги разочара сите кога одлучи да се пресели во редовите на лутиот ривал Милан.

Сега, Лео повторно крена прашина во Италија откако на својата официјална страна ја тргна сликата на која го држи 34-то скудето со Јувентус и намести слика на која го држи бројот 32.

Познато е дека „Старата дама“ има официјално освоено 33 титули, но во клубот тврдат дека имаат 35 бидејќи не признаваат тоа што им беа одземени две титули во 2006 година.


Следете го Sportski.mk и на


Очигледно е дека во Милано тие две Скудета не се признаваат, па Бонучи ја промени сликата на својата официјална страна со што ги разочара навивачите на „бјанконерите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…