Дома Фудбал Останато Фотографија која го обележа финалето во Лигата на Европа 📸

Фотографија која го обележа финалето во Лигата на Европа 📸

Вчера во финалето од Лигата на Европа Аталанта го победи Баер Леверкузен за кого ова беше прв пораз под 51 натпревар и така го освои европскиот трофеј.

Гасперини успеа да го најде начинот и да го надмудри Чаби Алонсо. Беше подобар противник Аталанта од почетокот до крајот на средбата, па на крајот сосема заслужено се радувшае на трофејот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Една од фотографиите на вечерта настана во моментите кога Аталанта го постигна вториот гол, тогаш фоторепортерите го „уловија“ Гасперини како го „замолкнува“ Алонсо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…